Збори військового духовенства УПЦ

DSC_05526 листопада, в день святкування ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Свято-Покровському чоловічому монастирі у м. Харкові розпочалися збори священнослужителів Української Православної Церкви, що відповідають за душпастирську роботу з військовослужбовцями Збройних Сил та інших військових формувань України.

Зібрання розпочалося з Божественної літургії в храмі Озерянської ікони Пресвятої Богородиці Свято-Покровського монастиря, яку очолив Високопреосвященніший Августин, митрополит Білоцерківський і Богуславський, голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України у співслужінні Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівський Онуфрія, а також священнослужителів – учасників Всеукраїнської конференції військових священиків УПЦ.

Після Богослужіння, в будівлі Архієрейської резиденції розпочалася реєстрація учасників зборів, основною темою яких була: “Душпастирська опіка військовослужбовців в умовах введення інституту штатного військового духовенства”, а згодом в актовому залі і пленарне засідання.

Першим було зачитано вітання до учасників зборів Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.  Потім із словом виступив Керуючий Харківською єпархією  митрополит Онуфрій, він привітав усіх з початком роботи зборів, побажав плідних успіхів, а також підкреслив високе значення участі єпархіального духовенства в роботі і з військовими формуваннями та у військових навчальних закладах.

З доповіддю на тему: «Співпраця Української Православної Церкви з військовими формуваннями України в умовах внутрішнього громадянського протистояння та зовнішнього військового втручання» виступив глава Синодального військового відділу УПЦ митрополит Августин.

З привітаннями також виступили: начальник відділу у справах релігій Харківської обласної державної адміністрації Ольга Чернявська; радник глави Харківської обласної ради з питань діяльності релігійних і громадських організацій Віктор Левчук; начальник відділу по роботі з об’єднаннями громадян Харківської міської ради Олександр Стерин; начальник Харківського гарнізону полковник Олександр Серпухов; представник Міністерства оборони України старший офіцер Департаменту соціальної та гуманітарної політики полковник Руслан Коханчук; виконуючий обов’язки заступника начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України по роботі з персоналом полковник Юрій Здебської; начальник служби військово-соціальної роботи Головного управління Національної гвардії України, підполковник Олександр Іздебський; представник державної спеціальної служби транспорту старший офіцер відділення виховної роботи військової частини Т0330 майор Олег Марчук.

7 листопада  робота зборів продовжилася круглим столом: «Механізм та шляхи впровадження інституту штатного військового духовенства». З доповіддю на ньому виступив представник Міністерства оборони України полковника Коханчук Р.М., а із співдоповіддю начальник служби військово-соціальної роботи Головного управління Національної гвардії України, підполковник  Іздебський О.В. Потім відбулося обговорення доповідей та представлених Положень про службу військового духовенства. Під час відвертої дискусії військові душпастирі, звітуючи про свою роботу протягом року, висловили своє бачення механізму запровадження інституту штатного військового духовенства, вказавши на низку проблем, які неминуче постануть при його запроваджені.

У роботі зборів взяли участь 36 священиків із більшості єпархій УПЦ,  представники усіх військових формувань України, а також духовенство Харківської єпархії і військовослужбовці Харківського гарнізону.

 Учасники зборів протягом двох днів перебування у м. Харкові мали нагоду поклонитися визначним святиням Слобожанщини, відвідати низку військових закладів та ознайомитися з досвідом роботи єпархії з військовими.

Прес-служба Синодального військового відділу

DSC_0314DSC_0346DSC_0359DSC_0369DSC_0377DSC_0378DSC_0398DSC_0407DSC_0492DSC_0539DSC01932

DSC01946 DSC01990 DSC02004 DSC02005 DSC02019 DSC02034 DSC02035 DSC02039 DSC02054 DSC02056 DSC02063 DSC02066 DSC02069 DSC02071

DSC_0552 DSC_0550 DSC_0543 DSC_0542-001 DSC_0541

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha