З Днем захисника України!

ВІТАННЯ 
голови Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України  митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина з нагоди Дня захисника України

mitropolitДорогі ветерани! Шановні військовослужбовці! Брати і сестри!

Від імені Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України та від себе особисто щиросердечно вітаю вас з Днем захисника України!

Цьогорічне святкування є особливим: рік тому Указом Президента України Петра Порошенка було встановлено відзначати День захисника України 14 жовтня, тож уперше на офіційному рівні ми святкуємо його в цей день, коли Свята Церква вшановує Покров Пресвятої Богородиці!

Такий важливий момент протягує нитку молитовного зв’язку через століття і повертає нас в славні часи українського козацтва, коли на грудях Дніпрових билося серце Хортиці, що живилося святістю – осередком життя козаків була церква Покрови Богородиці. 25 грудня 2014 року відбулась знакова подія для вірую- чих України – канонізація останнього запорізького кошового Петра Івановича Калнишевського як праведного Петра Багатостраждального, память якого встановлено відзначати 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці. Віримо, що молитвами новопрославленого святого разом із іншими покровителями військовиків Україні буде дарований такий довгоочікуваний мир.

Українські військові традиції і звитяги сьогодні продовжуєте ви, шановні військовослужбовці, захищаючи Батьківщину, її міста і села, даючи нашим співгромадянам можливість трудитися і молитися під мирним небом.

Співпраця Церкви і Армії завжди була основою міцності будь-якої держави, що особливо важливо для нас, коли  країна розривається  у  збройному  протистоянні,  і  лише  християнські  чесноти:  терпіння, смирення, покаяння і миротворчість – є тими факторами, які уможливлюють припинення конфлікту.

Свято недарма називається Днем захисника України – ми повинні завжди пам’ятати, що Україна – це наша рідна земля: ми сіємо на ній хліб, в ній лежать святі мощі угодників Божих, тому потрібно якнайшвидше відновити мир і суспільну злагоду на всій території нашої держави. Відтак, другий радісний момент нинішнього святкування – це початок виводу із зони ведення бойових дій озброєння калібром менше 100 мм. Виконання Україною цього важливого пункту Мінських угод показує, що наша країна хоче миру, прагне завершення збройного протистояння лише мирним шляхом.

Окремо хочу привітати викладачів та курсантів військових навчальних закладів! У нелегкий час ви обрали своїм фахом служіння Вітчизні, адже тепер уже не теоретично, а насправді ви маєте бути готовими виконати заповідь Божу – віддати своє життя, покласти душу за ближнього. Багато ваших викладачів пройшли пекло бойових дій, дехто був поранений, і вони отримали важливий досвід, тож візьміть від них знання, щоб ви могли зберегти своє життя і життя своїх підлеглих, та без потреби не забирати життя іншого.

Бажаю вам усім, дорогі захисники України, доброго здоров’я, надійного родинного тилу, та успішного звершення вашого нелегкого служіння на благо нашої України!

Піднесемо ж щирі молитви за наших земних захисників у день Покрови Пресвятої Богородиці – нашої Небесної Заступниці!

З любов’ю у Христі,

† АВГУСТИН,
митрополит Білоцерківський і Богуславський Голова Синодального відділу УПЦ
зі взаємодії із Збройними Силами 
та іншими військовими формуваннями України

 

 

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
Привітання, , , Permalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha