Вітання митрополита Августина з 25-ю річницею Збройних Сил України

mitr-avgustin-1Вітання з 25-ю річницею Збройних Сил України
Голови Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями Української Православної Церкви, митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина

Шановні військовослужбовці, працівники і ветерани Збройних Сил України! Дорогі брати і сестри!

У день 25-ї річниці Збройних Сил України вітаю вас із визначним ювілеєм! Від імені Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями й усього військового духовенства Української Православної Церкви висловлюю вдячність кожному з вас: командиру і солдату, військовому лікарю і волонтеру, ветерану і молодому воїну – за ваше служіння, за те, що берете на себе відповідальність за досягнення миру, спокою і добробуту в усій Україні, що відстоюєте можливість нашому народу плідно трудитися і вільно молитися на своїй Батьківщині.

Непростий шлях подолало українське військо від 6 грудня 1991 року, коли Верховна Рада України ухвалила Закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України», поклавши на нього, згідно з Конституцією, оборону України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості її кордонів. Незважаючи на труднощі, Збройним Силам вдалося зберегти належний професіоналізм, боєздатність і добрі армійські традиції, що стало очевидним в часи лихоліття, коли розпочався збройний конфлікт на Сході України. В умовах бойових дій спільними зусиллями держави і всього українського народу відбулося оновлення Збройних Сил.

Свята Церква завжди, коли це було можливо, забезпечувала духовно-пастирську опіку військовослужбовців, що також сприяло зміцненню моральних і духовних засад в Армії. В умовах нового буття нашої держави Українська Православна Церква однією з перших почала налагоджувати співпрацю зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Протягом двадцяти років військові священики організовано та координовано виконують одну із найважливіших місій Церкви –  пастирську турботу про захисників Батьківщини. У військових частинах споруджувались храми і каплиці, облаштовувалися молитовні кімнати для звершення богослужінь, Церковних Таїнств та духовних зустрічей. Військові священики незмінно беруть участь в урочистому складанні присяги, присутні у військових учбових закладах та на полігонах, а тепер ще й звершують своє служіння в зоні бойових дій.

Одночасно розвивалося міжконфесійне співробітництво: у 2009 році при Міністерстві оборони був створений представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган – Рада у справах душпастирської опіки.

Поштовхом для прискорення створення повноцінного інституту капеланства у ЗСУ стали бойові дії на Сході нашої держави. Високому вияву патріотизму і самопожертви нашого воїнства, прагненням і зусиллям щодо мирного розв’язання конфлікту ми, у значній мірі, маємо завдячувати також діяльності військових священиків. Співпраця Церкви і Армії здобула новий досвід, і, судячи з опитувань, сьогодні релігійні організації і Збройні Сили України користуються найбільшою довірою в суспільстві, відтак їхня подальша взаємодія є актуальною і затребуваною.

Шановні отці військові священики, капелани! В цей святковий день прийміть і ви щирі привітання і побажання допомоги Божої у вашому відповідальному служінні на підтримку і для зміцнення українського війська, на користь Вітчизни і в славу Святої Церкви. Молитовно згадаємо воїнів, які загинули в боях на Сході України, тих, хто віддав своє життя, сумлінно і самовіддано виконуючи військовий обов’язок.

Молімося, щоб Всемилостивий Господь упокоїв їх душі в оселях праведних і встановив в нашій країні «глибокий і невід’ємний мир» (з Літургії святителя Василія Великого).

Шановні військовослужбовці, дорогі брати і сестри! Молитовно бажаю, щоб Господь милував і оберігав вас кожної хвилини вашої служби і праці! Хай Пресвята Богородиця не лишає вас Свого покрову, а Ангел Хранитель буде завжди поряд, щоб ви були живі і здорові, чесно і гідно несли свою службу і дочекалися заслуженого і почесного відпочинку в гідних умовах, завжди дякуючи Богові і славлячи Його!

З повагою,

6 грудня 2016 року

+АВГУСТИН,

митрополит Білоцерківський і Богуславський,
Голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії
зі Збройними Силами та іншими військовими

формуваннями України

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
Привітання, Permalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha