РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

F6659C278492-76ГОЛОВИ СИНОДАЛЬНОГО ВІДДІЛУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ВЗАЄМОДІЇ ЗІ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ ТА ІНШИМИ ВІЙСЬКОВИМИ ФОРМУВАННЯМИ УКРАЇНИ МИТРОПОЛИТА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО І БОГУСЛАВСЬКОГО АВГУСТИНА ПРАВОСЛАВНИМ ГЕНЕРАЛАМ Й АДМІРАЛАМ, ОФІЦЕРАМ, ПРАПОРЩИКАМ І МІЧМАНАМ, СЕРЖАНТАМ І СТАРШИНАМ, СОЛДАТАМ І МАТРОСАМ, УСІМ СЛУЖБОВЦЯМ ЗБРОЙНИХ СИЛ, ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ТА ІНШИХ ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАНЬ УКРАЇНИ

Явился еси в мире, Иже мир Сотворивый, / да просветиши во тьме седящия, / Человеколюбче, слава Тебе.
(тропар пророцтва з великої вечірні Богоявлення)

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

Дорогі брати і сестри!

Від усього серця, переповненого духовною радістю і благоговінням перед яслами Новонародженого Спасителя світу, вітаю вас із пресвітлим святом Різдва Господа нашого Іісуса Христа!
У цю світозарну, тиху ніч «Віфлеєм уподібнився до неба, — говорить святитель Іоанн Златоуст, — замість зірок прийнявши ангелів, які співають, а замість сонця несказанно поміщає в собі Сонце правди. Це «Творець всіх йде просвітити світ і не залишає сиротами ангелів, являється і людям, які створені Богом» (святитель Григорій Чудотворець).
Збулося передречене пророками, які крізь простір і час бачили відблиск Його Божества: «То не було сяйво сонця і не світіння місяця або зірок, але все-таки якесь невимовне Світло проникало усюди і висвітлювало все (Іс. 60,19; Апок. 21, 23). Це вічне Світло — обличчя Всевишнього. Це Світло вічного Отця і Світло вічного Сина, і Світло вічного Духа Святого — одне Світло, одне Божество, одна Краса» (святитель Миколай Сербський).
Сьогоднішня ніч є найсвітлішою, бо людству, яке перебувало в темряві гріховній, у тіні смертній, являється Творець, щоб врятувати Своє творіння, просвітивши світлом благодаті і премудрості Божої! Світло від Світла, Бог Істинний від Бога Істинного,«як сяйво від слави і як образ від Першообразного» (святитель Василій Великий), приймає людську тілесність, Бог Невидимий і Недосяжний стає видимим та народжується в убогому вертепі! Сонце мислене, Яке нині лежить сповитим Немовлям в яслах, дало нам «світло і розум, щоб ми пізнали Бога істинного і щоб були в істинному Сині Його сі Христі. Цей є істинний Бог і життя вічне»(1 Іоан. 5,20).
«Віруйте у світло, щоб світла синами вам стати!», — закликає нас апостол Іоанн (Іоан. 2, 36). «Ви були колись темрявою, тепер же — світлом у Господі: поводьтеся ж як діти світла» (Еф. 5,8), — повчає апостол Павло. Вірити в світло і бути дітьми світла — ось мета життя християнина. Світло ж це — Христос, Який сказав: «Я — світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя». (Іоан.8,12). «Коли ж ходимо в світлі, то маємо єднання один з одним, і Кров Іісуса Христа, Сина Його, очищає нас від усякого гріха» (1Іоан. 1, 7).
Христос — Світло істинне, що освітлює і освячує кожну людину, яка приходить у світ. Він відкриває очі, навчає правди. Який же це безцінний дар для нас — жити в променях його, мати можливість пізнання Бога через Сина Його, Іісуса Христа, через Його діла, Його науку! Блаженними будемо ми, якщо зможемо досягти осяяня цим Світлом! У цьому й полягає справжнє життя на землі та запорука майбутнього прославлення, коли «праведники засяють, як сонце, в Царстві Отця їхнього» (Мф. 13,43).
Радісно славословлячи сьогодні Богонемовля, пам’ятаймо, що Іісус Христос народився, щоб померти за наші гріхи і воскреснути задля нашого виправдання. Відтак, у нашому сприйнятті Віфлеєм і Голгофа мають стояти поряд, бо світло Різдва засяє вдруге, але вже в іншій печері — і це буде світло Воскресіння!
«Бог є світло, і немає в Ньому ніякої темряви (1Іоан. 1,5). Проте, «світло на світ прибуло, люди ж тем¬ряву більш полюбили, як світло, лихі бо були їхні вчинки!» (Іоан. 3,19), — свідчить апостол Іоанн Богослов. Підтвердження цим словам ми знаходимо протягом усієї історії людства. А сьогодні, на початку тре¬тього тисячоліття від Різдва Христового, відбувається те, про що попереджав апостол Павло свого учня Тимофія: «Знай, що в останні дні настануть тяжкі часи. Бо люди будуть самолюбні, срібролюбні, горді, зневажливі, лихослівні, батькам непокірні, невдячні, нечестиві, недружелюбні, непримиренні, наклеп¬ники, нестримані, жорстокі, не люблячі добра, зрадники, зухвалі, пихаті, більше розкошолюбні, ніж боголюбні». А як інакше можна пояснити те, що ми, православний народ, спадкоємці святої Київської Русі, маючи незалежність і суверенітет, володіючи неймовірними природніми і людськими ресурсами, науковими і промисловими потужностями, втратили єдність, не вберегли нашу Батьківщину від лиха і ганьби?
Тому, коли у ці святкові дні ми будемо підносити молитви, прославляючи Новонародженого Спасителя, помолимося і за те, щоб світло Божественної істини, що було принесене на землю Христом Спасителем, просвітило і напоумило державних діячів, дипломатів і воєначальників — усіх, хто має по¬вноваження покласти край збройному протистоянню, щоб вони зробили все можливе для встановлен¬ня миру в Україні.
«Ви — світло для світу», — звертається Господь до нас (Мф. 5,14), тому обов’язком кожного християнина є нести світло Христове туди, де його немає, де його потребують, тобто ми повинні бути світильниками, що осявають темряву в житті інших.
Готуючись зустріти свята Різдва Христового, Богоявлення, а також Новоліття, не забудемо про справи любові, милосердя, співчуття до ближніх. Сідаючи у свят-вечір до родинного столу, подбаємо, щоб сироти, мешканці будинків для людей похилого віку, вимушені переселенці, безхатьки, поранені, що лікуються у госпіталях, воїни, що перебувають у зоні бойових дій, а також засуджені до позбавлення волі також могли скуштувати передсвяткову вечерю, відчути і на собі промінчики різдвяного світла, і прославили Богонемовля.
Возлюблені отці, брати і сестри! Хай Божественні світло і розум, які приніс людям Новонароджений Спаситель, осяють і освятять наші серця і душі, подарують нам здатність до пізнання Бога істинного, щоб у світлі Його побачити світло неприступне! Хай радість і мир Божий, «який перевищує всякий розум» (Флп. 4,7), запанують у нашому житті, що тече у вічність!
ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! – СЛАВІМО ЙОГО!

Смиренний Августин,
з ласки Божої
митрополит Білоцерківський
і Богуславський

Різдво Христове
2015/2016 року Божого,
м. Київ

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИ, ПривітанняPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha