РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

ГОЛОВИ СИНОДАЛЬНОГО ВІДДІЛУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ВЗАЄМОДІЇ ЗІ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ ТА ІНШИМИ ВІЙСЬКОВИМИ ФОРМУВАННЯМИ УКРАЇНИ, МИТРОПОЛИТА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО І БОГУСЛАВСЬКОГО АВГУСТИНА

православним генералам й адміралам, офіцерам, сержантам і старшинам, солдатам і матросам, усім працівникам Збройних Сил, правоохоронних органів та інших військових формувань України.

Господи Боже наш, що прихилив небеса
і зійшов для спасіння роду людського!
Зглянься на рабів своїх і на надбання Твоє.
Бо Тобі, грізному і людинолюбному Судді,
Твої раби, схиливши голови, виявляють
і  покірність своїх  вий…
Молитва главопреклоніння на вечірні

Христос Рождається!

Шановні військовослужбовці та правоохоронці! Дорогі брати і сестри!

У цей радісний і спасительний день, звертаючись до вас із різдвяним вітанням, свідчу словами святого апостола Павла про те, що завжди дякую Богові за всіх вас, безперестанку згадуючи про вас у моїх молитвах, про ваші справи віри і труди любові, й терпіння сподівання на Господа нашого Іісуса Христа перед Богом і Отцем нашим (1Фес. 1, 2-3), і про те, що завжди молюся, щоб Господь зберіг нас від усякого зла в єдності духу, в союзі миру (Еф. 4, 3).

Свята Церква, закликаючи нас сьогодні до радості й торжества духу, нагадує: «Бачачи Зиждитель, що гине людина, яку Він  створив Своїми руками, прихиливши небеса, сходить» На кожній Божественній літургії ми сповідуємо віру «в Єдиного Господа Іісуса Христа, Єдинородного Сина Божого, що від Отця народився перше всіх віків; Світла від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного; Народженого, не створеного, Одноістотного з Отцем; що усе до буття привів; що заради нас, людей, і заради нашого спасіння зійшов з небес і людське тіло прийняв від Святого Духа й Марії Діви і став Людиною».

 Святий апостол Павло уточнює, що Христос «умалив Себе Самого, прийнявши образ раба, зробившись подібним людям і по виду ставши як людина; змирив Себе, будучи слухняним аж до смерті, і смерті хресної» (Флп. 2, 7-8). Ми «куплені дорогою ціною» і маємо прославляти Бога і в тілах наших, і в душах наших, які є Божими (1Кор. 6, 20).

В одній із святкових стихир святитель Герман, патріарх Константинопольський, запитує: « Що Тобі принесемо, Христе, Який явився на землі як Людина заради нас? Кожне бо із Твоїх  створінь подяку Тобі приносить: Ангели – спів, небеса – зірку, волхви – дари, пастирі – чудо, земля – вертеп, пустеля – ясла, а ми – Матір Діву» (стихира на «Господи, воззвах»).

Першим гідним свідченням нашої вдячності Христу – незалежно від становища, звання чи посади – буде наше серце, очищене сльозами справжнього покаяння. Святий апостол і євангеліст Лука звертає нашу увагу на те, що Пресвята Богородиця «народила Сина Свого Первістка, і сповила Його, і поклала Його в ясла, тому що не було їм місця в гостиниці» (Лк. 2, 7). Святитель Іоан Златоуст у слові на Різдво Христове говорить: «Кого не вміщало небо, Того прийняли ясла».

Свята Церква з цією метою встановила Різдвяний піст, який ще називають малою чотиридесятницею, щоб кожен мав можливість підготувати у своєму серці гідні ясла для Новонародженого Спасителя світу. Серце ж зле, повне образи, гордощів та ненависті, виявиться нездатним прийняти Богонемовля Іісуса. Як відомо, цар Ірод, прийнявши звістку про народження Христа, замислив у серці своєму убити Його. І, навіть осміяний волхвами, він не зупинився у своєму злому намірі й наказав убити безліч безневинних дітей.

Нині Свята Церква співає: « Нині Бог на землю приходить, а людина на небо сходить: нині  заради людини стає видимим в плоті Той, що єством є невидимим». Задля Христа Рожденного маємо побачити у ближньому нашому образ Божий. Адже не лише заради мене, але і заради нього Христос на землю прийшов, не лише заради мене, але і заради нього Він постраждав. «Подумай, як багато ти винен, і не лише не відмовляй у прощенні тим, що скривдили тебе, але й сам поспішай до тих, що засмутили тебе, щоб і у тебе була підстава отримати прощення, щоб знайти вибачення власних твоїх неправд» (свят. Іоанн Златоуст. Тлумачення на Євангеліє від Матфея). Тому другим гідним даром Богонемовляті буде прощення нами образ і любов до ближнього.

Третім даром Новонародженому Сину Божому хай буде наше милосердя. Адже Він Сам заповів: «Істинно говорю вам: як ви вчинили це одному з цих братів Моїх менших, то вчинили Мені» (Мф. 25, 40).

В Новому 2020-му році благості  Божої прикликаю Господнє благословення на вас, шановні військовослужбовці, дорогі брати і сестри, і прошу міцно стояти у вірі і триматися передання, якому ви навчені (2Фес. 2, 15). Завжди пам’ятайте: «Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, що Він є над усіма, і через усіх, і у всіх» (Еф. 4, 5). Хай Всемилостивий і Всеблагий Бог наш принесе в оселі і серця наші Своє благословення, світло і ласку. «Бо у тій мірі, що множаться в нас страждання Христові, множиться Христом і розрада наша» (2Кор. 1, 5). Амінь.

Христос Рождається – слaвіте Його!

Різдво Христове
2019/2020 року Божого,
м. Київ

Смиренний
+ Августин
з ласки Божої митрополит
Білоцерківський і Богуславський

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha