РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

ГОЛОВИ СИНОДАЛЬНОГО ВІДДІЛУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ВЗАЄМОДІЇ ЗІ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ ТА ІНШИМИ ВІЙСЬКОВИМИ ФОРМУВАННЯМИ УКРАЇНИ, МИТРОПОЛИТА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО І БОГУСЛАВСЬКОГО АВГУСТИНА

православним генералам й адміралам, офіцерам, прапорщикам і мічманам, сержантам і старшинам, солдатам і матросам, усім працівникам Збройних Сил, правоохоронних органів та інших військових формувань України.

Христос рождається!

Дорогі брати і сестри!

У цей благословенний день всесвітньої радості через простір і час знову лунають слова ангельського звернення: «Я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк.2,10-11). Долучаючись до славослов’я неба і землі, до урочистого голосу Церкви, я вітаю вас з великим святом Різдва Господа нашого Іісуса Христа, з Новоліттям і святим Богоявленням!

«Христос раждается – славите, Христос с Небес – срящите. Христос на земли – возноситеся.» (ірмос 1-ої пісні кан. свята), – закликає нас Свята Церква. Яку світлу радість і надію, яке сердечне піднесення переживаємо ми всі в ці святі дні. Адже з Різдвом Христовим людство і кожна людина зокрема отримали можливість спасіння, можливість повернути втрачений рай. «Вірним і гідним усякого сприйняття є слово, що Іісус Христос прийшов у світ, щоб спасти грішників»,– пише апостол Павло про мету приходу в світ Сина Божого (1 Тим. 1,15).

Бог Всевишній зійшов до людей, щоб нас підняти до висот Свого Божественного життя; Бог Творець прийшов у світ, щоб примирити із Собою Своє творіння. Прийнявши людське єство у всій його повноті, лише без гріха, Христос своїм спесенним подвигом зруйнував наслідки гріхопадіння і повернув нам втрачену Адамом богоподібність. І тепер через Боговтілення  ми стаємо, за словами преподобного Симеона Нового Богослова, «синами Бога Отця і братами Христа».

Тож, нині ми прославляємо і святкуємо, як сказав святитель Григорій Богослов, «пришестя Бога до людей, щоб нам переселитися, або точніше сказати, повернутися до Бога. Так, відклавши стару людину, зодягнімось в нову (Еф.4, 22-23), і як померли в Адамі, так будемо жити у Христі (1Кор.15, 22)». Тому ми маємо з усіма, хто полюбив явлення Його (2Тим.4, 8), славити Народження Христове з вдячністю і благоговінням! Адже для кожного з нас Різдво Христове – це запорука вічного життя, яке розпочинається вже на землі, а також початок майбутньої слави для всього створеного, яка очікується у вічності на небесах.

За Вифлеємською зіркою, що вказує на Сонце Правди, із  вдячністю, любов’ю і трепетом вийдемо назустріч Богу, Який сходить із небес! Відкриймо Йому своє серце, влаштуймо у ньому духовний вертеп, щоб і у нашому серці народився Христос. Таке прохання ми виголошуємо у 2-й молитві святителя Іоанна Золотоуста до Святого Причастя: «Господи, як Ти зволив замешкати у вертепі, в яслах, так увійди, Господи, і поселися в моїй недостойній Тебе душі». Ці слова спонукають нас наполегливо працювати над собою, духовно вдосконалюватись, щоб зберігати в чистоті свої душу і серце, щоб завжди бути готовими прийняти Христа, зустріти живого Бога будь-якої миті нашого життя!

Наша особиста зустріч із Христом відбувається тоді, коли явлена нам Божественним Немовлям «благодать Божа, спасенна для всіх людей» (Тит.2,11) дією Святого Духа торкається нашої душі. Ця зустріч відбувається в Таїнствах Церкви, а найголовніше, – в таїнстві Євхаристії, коли ми причащаємось найсвятіших Тіла і Крові Христових і відчуваємо в собі Його життєдайну присутність, яка перетворює і оновлює наше життя для вічності.

Подвижники благочестя свідчать, що у стані щирої, справжньої молитви до Господа ми обов’язково зустрічаємося з Ним. Ми також зустрічаємося з Господом у храмі Божому. Отже, і сьогодні на святковому Богослужінні – Христос посеред нас! Ми зустрічаємося з Ним в той момент, коли любов до ближнього розкриває нам сяючий в ньому образ Божий.

Наша зустріч із Спасителем відбувається і тоді, коли зі смиренням сприймаємо випробування, без нарікань переносимо скорботи та спокуси, не втрачаємо бадьорості, зберігаючи віру і вірність своєму Господу. Все земне життя Іісуса  Христа дає нам приклад терпіння, адже випробовування, утиски і переслідування на землі почалися для Сина Божого з моменту Його пришестя у світ. І сам Він у святому Євангелії закликає Своїх послідовників бути стійкими у подвигу: «Терпінням вашим спасайте душі ваші» (Лк. 21, 19) ─ і  попереджає, що «той, хто перетерпів до кінця, той спасеться» (Мф. 10, 22). Саме тому справжніх християн, зокрема тих, хто терпить паплюження, гоніння і всілякі скорботи, Господь називає блаженними, тобто по-справжньому щасливими.

Прикрі події, які відбуваються сьогодні навколо Української Православної Церкви, хай не затьмарюють в нас, дорогі брати і сестри, всесвітню радість про Народження Господа нашого Іісуса Христа. Покладемось на святу волю Божу і будемо молитися Новонародженому Христу, щоб Він подав нам «непереможну силу і невимовну мудрість, з якими Він народжується» (святитель Димитрій Ростовський), щоб ми розсудливо і виважено поводилися у складних обставинах і з гідністю виходили з усіх випробувань. Із християнською любов’ю будемо молитися за напоумлення тих, хто творить нам зло і напасті, а також за тих, хто, як каже святий апостол Іоанн Богослов, «із нас  вийшли, та до нас не належали. Коли б були належали до нас, то залишилися б з нами; але вийшли, щоб відкрилось, що не всі вони наші» (1 Іоан. 2,19).

Хай новонароджений Богомладенець подасть вам, шановні військовослужбовці, любов, духовні сили, добре здоров’я, допомогу в трудах і Свої щедрі ласки! Нехай Господь збереже ваші життя на радість рідним, щоб ви повернулись додому неушкодженими і далі будували своє майбутнє в мирній Україні згідно із Заповідями Божими і  гідно славили Господа і Бога нашого! Хай знову і знову в душах наших народжується Христос і наші серця хай не перестають славити Бога за все, що Він нам дарував і досі дарує! А Нове літо благості Божої хай буде для всіх мирним і благополучним.

  • Різдво Христове 
  • 2018/2019 року Божого, 
  • м. Київ
  • Смиренний
  •  † Августин 
  • з ласки Божої 
  • митрополит Білоцерківський і Богуславський

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha