Привітання з Днем Збройних Сил України

Привітання з Днем Збройних Сил України

Голови Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України

митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина.

Шановні військовослужбовці, працівники і ветерани Збройних Сил України! Дорогі брати і сестри!

Від імені Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України і від себе особисто вітаю вас із професійним святом та висловлюю глибоку вдячність кожному з вас: солдату і командиру, ветерану і волонтеру за ваш героїзм, за те, що взяли на себе відповідальність за мир і спокій на більшій частині нашої країни, за можливість вільно молитися і трудитися у славу Божу і на благо Батьківщини.

Свята Церква завжди усвідомлювала необхідність духовної опіки військовиків, як одного із найважливіших чинників боєздатності Армії. Тому від початку незалежності нашої держави Українська Православна Церква активно налагоджувала співпрацю зі Збройними Силами, несучи Слово Боже у військові частини, будуючи там каплиці і храми, звершуючи богослужіння. Військові священики сповідають та причащають військовиків, духовно опікуються  ними, благословляють на складання присяги, на навчання у військових освітніх  закладах, а останні майже чотири роки несуть своє служіння ще й безпосередньо у бойових умовах.

Бойові дії на Сході нашої держави стали каталізатором створення повноцінного інституту військового капеланства, який багато у чому допоміг нашим воїнам вистояти і зупинити поширення кровопролиття не тільки силою зброї, а й силою духу.  Високому вияву патріотизму і самопожертви бійців, прагненню до мирного розв’язання конфлікту ми у великій мірі завдячуємо роботі військових священиків, які разом із своїми чадами стали на духовну варту на передовій, зі словами Святого Письма:  «Ти йдеш супроти мене з мечем і списом і зі щитом, а я йду супроти тебе з іменем Господа…» [1 Цар.17,45].

Шановні військові капелани, в цей святковий день прийміть щирі привітання і побажання допомоги Божої у вашому служінні заради спасіння душ захисників Вітчизни та встановлення жаданого миру.

Свято Збройних Сил України – це також данина пам’яті тих воїнів, які загинули в боях чи під час несення служби, це молитовний спомин тих, хто віддав своє життя у війні на Сході України. Молимося, щоб Всемилостивий Господь упокоїв їх душі в оселях праведних. Ми маємо зробити все, щоб у пам’яті майбутніх поколінь українців назавжди збереглися подвиги воїнів, їх безмежна відданість і любов до рідної землі та героїзм.

Бажаю вам, шановні військовослужбовці, щоб Ангел Охоронець супроводжував кожного з вас під час виконання бойових завдань, щоб заступництвом Пресвятої Богородиці Господь зберіг ваші життя на радість рідним, щоб ви повернулись додому неушкодженими і далі будували своє майбутнє в мирній Україні згідно із Заповідями Божими і  гідно славили Господа і Бога нашого. Амінь.

З повагою,

  • + Августин,
  • митрополит Білоцерківський і Богуславський, 
  • голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії
  • зі Збройними Силами та іншими
  • військовими формуваннями України

 

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha