ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

DSC_0123ГОЛОВИ СИНОДАЛЬНОГО ВІДДІЛУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ВЗАЄМОДІЇ ЗІ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ ТА ІНШИМИ ВІЙСЬКОВИМИ ФОРМУВАННЯМИ УКРАЇНИ,  МИТРОПОЛИТА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО І БОГУСЛАВСЬКОГО АВГУСТИНА

православним генералам й адміралам, офіцерам,
прапорщикам і мічманам, сержантам і старшинам,
солдатам і матросам, усім службовцям Збройних Сил, правоохоронних органів та інших військових формувань України

“… воскресл еси яко Победитель, Христе Боже,
женам мироносицам вещавый: Радуйтеся!,
и Твоим апостолом мир даруяй,
падшим подаяй воскресение.”
(із кондака Пасхи)

Шановні військовики! Дорогі брати і сестри!
Христос воскрес!

Цими урочистими, сповненими нестримної радості словами звертаюсь нині до всіх вас. Знову Пасха Христова прийшла до наших храмів, засяяла в наших душах і серцях, просвітила весь Всесвіт. Воскресіння Христове – центральна подія історії людства: завдяки подвигу Спасителя, була подолана безмежна прірва між нами і Творцем, кожен із нас тепер може стати переможцем власного гріха і царювати з Богом в Його Вічній славі. Адже сам Господь запевнює: «Перемагаючому дам сісти зі Мною на престолі Моєму» (Откр. 3, 21).
За словами святителя Григорія Богослова, Пасха «настільки перевершує всі торжества людські й земні, скільки сонце перевершує зірки». Тому немає для християнина дня величнішого і бажанішого, ніж сьогоднішній. «Воскрес Христос, і життя жительствує!», – стверджує святитель Іоанн Златоуст у своєму огласительному слові на Пасху. Безцінний Божий дар – життя – у всій повноті відкрив нам Христос. Він наповнив наше існування найвищим сенсом та надією і дарував нам справжню свободу.
«Радуйтесь!» (Мф. 28, 9), – із таким закликом звернувся Воскреслий Христос до скорботних жон Мироносиць. І вмить не стало смутку, розчинилася в радості печаль. Цією радістю наповнилися Апостоли, нею здійснювалась Євангельська проповідь. Радість ця потрібна й нам, як живильна волога рослині в пустелі життєвих негараздів.
Хай кожен наблизиться до цієї радості, адже є безліч приводів бути насправді щасливими. Перед нами розчинені Царські врата, шлюбний бенкет Агнця готовий, у руках наших – запрошення на свято. Сáме запрошення, а не повістка з вимогою, бо Христос не змушує нас святкувати перемогу життя над смертю, якщо ми самі цього не бажаємо. Не спинімося ж перед самим порогом, приступимо до весільного чертогу, розуміючи, як щиро на нас там чекають!
«Мир вам!» (Ін. 20, 19), – сказав Христос, з’явившись перед Своїми розгубленими і зневіреними Учнями. Дія цих слів була могутньої і зцілюючою: відразу зникли розчарування, зневіра, страх. Апостоли не лише почули, а й побачили Воскреслого Христа, вони навіть могли доторкнутися Його…
Із вірою у Воскреслого Господа, зберігаючи в серцях отриманий від Нього мир, смиренні галілейські рибаки стали ревними Апостолами, неперевершеними проповідниками, нездоланними мучениками.
Дорогі брати і сестри! Ми також маємо, за прикладом жон Мироносиць і святих Апостолів, проповідувати всім довколишнім Євангеліє Царства Божого. Нехай опорою в цьому для нас буде тверда віра, постійна радість в Господі і життєдайний Його мир. У нелегкі часи, які випали на долю нашої Батьківщини, явімо справами своє християнське покликання, підтримаймо один одного, щоб ніхто не відчував себе знедоленим, скривдженим, нещасним. Очищені і просвітлені Воскресінням Христовим, будемо дієвими й енергійними на тому місці, на якому Провидіння Боже визначило нам потрудитись. Від скерованості й характеру подвигу залежить нагорода перемоги. Вона не є великою, якщо ми працюємо для себе. Вона буде більшою і радіснішою, якщо ми трудимось для ближнього. Вона є насправді високою і цінною, якщо ми трудимось для Батьківщини. І вона стане вічною і невимовно прекрасною, якщо ми потрудимось для Бога.
Поспішаю нині розділити Пасхальну радість з вами, з кожним, хто сповідує Христа Воскреслого, і разом з вами донести цю радість до всіх людей, серед яких ми живемо. Пасхальну радість, мир, благодатну допомогу в щоденних трудах і наших спасенних подвигах нехай дарує всім нам Спаситель світу Христос!
Воістину Христос воскрес!

Пасха Христова
2015 року Божого,
м. Київ

Смиренний + АВГУСТИН,
з ласки Божої митрополит
Білоцерківський і Богуславський,
Голова Синодального відділу
Української Православної Церкви
із взаємодії зі Збройними Силами
та іншими військовими
формуваннями України,
Голова Богословсько-канонічної
комісії при Священному Синоді УПЦ

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha