ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

ГОЛОВИ СИНОДАЛЬНОГО ВІДДІЛУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ВЗАЄМОДІЇ ЗІ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ ТА ІНШИМИ ВІЙСЬКОВИМИ ФОРМУВАННЯМИ УКРАЇНИ МИТРОПОЛИТА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО І БОГУСЛАВСЬКОГО АВГУСТИНА

православним генералам й адміралам, офіцерам, прапорщикам і мічманам, сержантам і старшинам, солдатам і матросам, усім службовцям Збройних Сил, правоохоронних органів та інших військових формувань України.

«Став для нас Твій Гроб, Христе, джерелом нашого воскресіння» (часи Святої Пасхи, тропар).

«Сьогодні з Гробу, наче з палати, засяяв Христос. І жон радістю наповнив, промовивши: благовістіть апостолам» (стихира Пасхи).

Дорогі брати і сестри!

З радісною звісткою, проголошеною світлоносним Ангелом біля відкритого Гробу Господнього: «Днесь спасення світові, бо воскрес Христос, як всесильний» (канон Пасхи, п.4, ірмос), – вітаю вас зі святом Пасхи Господньої вічно живими словами апостольської проповіді:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У святкові великодні дні Свята Православна Церква знову і знову, з великим торжеством прославляє Воскресіння з мертвих Христа Спасителя! Адже воно скасувало древнє прокляття, спустошило пекло і відкрило рай для всіх і назавжди, стало для людства «джерелом води, що тече в життя вічне» (Іоан. 4,14). Припадаючи до цього джерела в таїнстві Євхаристії, ми залучаємося до Христа, і Його перемога над гріхом і смертю стає також нашою перемогою. Смертна людина причащається безсмертного Божества і сповна черпає благодать Святого Духа для оновлення, освячення і спасіння. Тому-то і закликає нас Свята Церква: «Прийдіть, пиймо пиття нове, що не з каменю неплідного чудом явлене, але нетління джерело, що з Гробу, наче дощ, видало Христа, в ньому ми утверджуємося»! (канон Пасхи, п.3, ірмос).

«Сторазово блаженним є Гроб цей, – виголошує святитель Миколай Сербський, – із якого потекла для роду людського ріка безсмертного життя! О Воскреслий Господи, як Ти воскресінням Своїм для всіх став всім! О пребагатий Царю, як Ти одним Своїм дарунком наповнив всі порожні руки, підняті до неба! Радіє небо, радіє і земля!»

Радіємо ж невимовно сьогодні і ми з вами, дорогі брати і сестри: ми були мертвими,  але ожили, бо оживив нас Христос, Який помер за нас, переміг смерть і воскрес! Відтак, ми стали возлюбленими Божими, родом обраним, царственим священством, народом святим, людьми відновлення, поставленими для того, щоб сповіщати чесноти Того, Хто покликав нас з темряви в чудове Своє світло (1Пет. 2,9).

Потужним, радісним потоком із відкритого Гробу Господнього заструменіло джерело апостольської проповіді. Христос «цілими зберігши печаті, воскрес … із Гробу» (канон Пасхи, п.6, ірмос). А для того, щоб засвідчити істину Його Воскресіння, Ангел зійшов з неба і відвалив камінь від дверей Гробу (Мф.28,2). І, побачивши, що Гроб порожній, учні Христові увірували в славну перемогу їхнього Божественного Вчителя над смертю! Так від ангельської звістки Жонам-мироносицям, від утвердження віри Апостолів при порожньому Гробі, «сповіщення чеснот» – благовіствування про Воскресіння Христове – продовжується донині і буде тривати до останнього дня земного життя людства. Це свідчення є сповненим благодаттю Божою, воно заклало фундамент, на якому стоїть вся Вселенська Церква.

Лише після Воскресіння Христового Апостолам стали зрозумілими Його слова: «Я живу, і ви будете жити» (Іоан.14, 19). Однак слова ці стосуються також усіх тих, що увірували у Воскресіння Сина Божого, навіть не бачивши Його і стали блаженними (Іоан.20, 29). Ці слова звернені до нас з вами! Ми всі будемо жити і в вічності, бо воскрес Христос! Ми покликані також свідчити світу про наше майбутнє воскресіння, відкрите нам у Воскресінні Христовому.

«Хто хоче пити, хай іде до Мене і п’є, – закликає Іісус Христос, – хто вірує в Мене, у того … з утроби потечуть ріки води живої. Це казав Він про Духа, Якого мали прийняти віруючі в Нього» (Іоан.7, 37-39). Цей дар вічного життя, цю благодать Святого Духа можна отримати лише у Святій Церкві, Яку Христос освятив після Свого Воскресіння. Тому ми маємо оберігати, як найцінніший скарб, її частину – Українську Православну Церкву, до Якої ми належимо, коли на Неї зазіхають новітні гонителі, що переслідують Її вірних на догоду тимчасовим політичним чи націоналістичним інтересам, прикриваючись прагненням об’єднання.

Проте, справжнє об’єднання може бути лише навколо єдиної спільної Трапези, єдиної Чаші Христової, яка існує в Україні від часу Хрещення Київської Русі.  І хоча не ми винні у церковному розколі, бо не ми порушили церковну єдність  майже тридцять років тому, однак ми щиро бажаємо її відновлення, ми хочемо щоб усі православні в Україні були єдиною спільнотою. Але церковної єдності  треба досягати законним шляхом, згідно з канонами, а не робити це ні по-Божому, ні по-людськи, у будь-який спосіб насильно заганяючи наше духовенство і наших вірних у новостворену сумнівну церковну структуру.

Сьогодні, як і в апостольські часи, проповідь про Христа та вірність Його Церкві вимагає від нас твердості духу і готовності терпіти всі скорботи і утиски. Будемо ж кріпитись, возлюблені, бо з нами – Господь наш Іісус Христос, Переможець смерті, пекла, зла і всілякої неправди!

Пам’ятаючи, що християнин живе сподіванням на вічне Небесне життя, будемо всім своїм земним життям проповідувати Христа Воскреслого, спрямовувати зусилля на служіння Йому, піклуватися про своє духовне удосконалення та свідчити, що ми – гідні учні свого Небесного Учителя. Святий апостол Павло повчає:  «Якщо ви воскресли з Христом, то шукайте горнього, де Христос сидить праворуч Бога» (Кол. 3, 1). До того ж, не лише самі будемо спасатися, а й ближнього свого: тих, «хто … заблудить від правди» і ходить у темряві, навертати з любов’ю і вірою, душу його рятуючи від смерті (Іак. 5, 19-20).

Молитовно бажаючи усім вам, дорогі брати і сестри, милостей Великого Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, закликаю докладати належні труди і звершувати християнські подвиги для спасіння наших душ, щоб жити на цьому світі з надією посісти своє місце разом зі святими Апостолами й усіма справжніми християнами на священній Трапезі в невечірньому дні Царства Небесного, бо

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Пасха Христова
2019 року Божого,
м. Київ

†Августин, 
митрополит Білоцерківський і Богуславський,
голова Синодального відділу УПЦ
із взаємодії зі Збройними Силами
та іншими військовими формуваннями України

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha