Керівництво Київського військового ліцею імені Івана Богуна закрило домовий храм УПЦ

11 листопада 2018 року в домовому храмі релігійної громади Спасу Нерукотворного Української Православної Церкви, яка діяла при Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна була звершена остання Божественна літургія. Церкву закрили після розпорядження керівництва ліцею.

За інформацією настоятеля, в ліцеї було проведено збори, на яких керівництво заявило, що їм не потрібна Українська Православна Церква: “Нам потрібна інша церква, Української Православної Церкви більше не буде у війську”. «Через два дні після цього, в п’ятницю, мені подзвонили і сказали, що з понеділка доступ на територію ліцею буде закритий для усіх прочан нашого храму і для мене у тому числі. Попри те, що я був в лікарні, відстрочення не дали», — розповів протоієрей В’ячеслав.

Кімнату на території оркестру в ліцеї виділив попередній начальник у 2012 році. Особистими зусиллями настоятеля і вірян вона була обладнана під храм. Тут регулярно здійснювалися богослужіння за участю ліцеїстів і офіцерів, проводилася низка заходів, здійснювалося духовне окормлення молоді, привозили святині для поклоніння. Настоятель, колишній випускник цього закладу, розповів, що проблеми почалися, коли змінилося керівництво.

«У 2016 році, починаючи зі свята первоверховних апостолів Петра і Павла і до Успіння Пресвятої Богородиці, після розпорядження нового керівництва, храм був закритий. Пізніше його відкрили, але в 2017 році почалися проблеми з допуском прихожан на територію. Вимагали скласти списки, надати копії паспортів, повідомляли про необхідність якихось перевірок СБУ, контр-розвідки», — зазначив отець В’ячеслав.

Варто сказати, що релігійна громада складається у тому числі і з випускників ліцею (колишнього суворовського училища).

«Багато офіцерів я вінчав тут, хрестив їхніх дітей. Деякі випускники співали на кліросі. Ще два роки тому і ліцеїсти, і офіцери теж активно брали участь у богослужіннях. Були такі, що не пропускали жодної служби, регулярно причащалися, — підкреслив священик. — І ось я подзвонив деяким офіцерам, а вони говорять “нам звичайно прикро, але ми нічого не можемо зробити”. Курсанти теж з жалем віднеслися до інформації про закриття. Сказали: “ми б хотіли, щоб тут була церква, це було добре”».

Переконавшись, що ситуацію не змінити, протоієрей В’ячеслав Ліпатов з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, звершив останню Літургію в храмі цієї неділі, після чого звільнив приміщення.

«Нам довелося демонтувати іконостас, жертовник, щоб вони не піддалися оскверненню. Останню Літургію служили вже тільки на престолі. Потім розібрали і престол, підмели за собою кімнатку, вийшли і здали черговому приміщення», — розповів священик.

Варто зазначити, що священик “Київського патріархату” продовжує перебувати на території ліцею. Начальник військового навчального закладу ще два роки тому дав доручення офіцерам стежити за тим, щоб ліцеїсти не заходили у свята до церкви УПЦ, а відвідували храм “УПЦ КП”.

Джерело

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha