Голова Синодаьного військового відділу УПЦ митрополит Августин взяв участь у міжнародній конференції військових капеланів у місті Кракові

 

Ювілейна 30-та Міжнародна конференція головних військових капеланів відбулась 28-31 січня 2019 р. у м. Кракові (Республіка Польща). Традиційно на запрошення організаторів участь в цьому провідному заході з душпастирської опіки воїнів взяв голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Конференція цього року зібрала понад сто священнослужителів з десятків країн світу, які обговорювали  тему: «Військове душпастирство: між славою минулого і викликами майбутнього».

Організатором конференції цього року стало Міністерство оборони Польщі, а одним з співорганізаторів конференції був також православний військовий ординаріат Війська Польського. Учасники конференції сформували спільні перспективи розвитку, обмінялися думками та досвідом, вислухали доповіді як представників військової науки, генералів та офіцерів з багаторічним досвідом, так і провідних капеланів, які розповідали про переваги військових підрозділів з налагодженою душпастирською роботою.

У рамках форуму, 29 січня, митрополит Августин разом із архієпископом Вроцлавськми і Щецинським Георгієм, православним ординарієм Війська Польського, та православними військовими священиками відвідали Свято-Успенський храм у Кракові, котрий було засновано у 1918, як військову парафію. У міжвоєнний період у цьому храмі молилося понад 5000 православних воїнів Війська Польського, оскільки він був єдиним православним храмом у цій місцевості.

Після спільної молитви владика Августин висловив вдячність Високопреосвященнішому владиці Георгію, військовому капелану протоієрею Олексію Андреюку, яким вручив відзнаки Синодального військового відділу Української Православної Церкви, а також  подякував настоятелю парафії протоієрею Ярославу Антосюку та іншим  представниками Польської Православної Церкви за багаторічну братську співпрацю.

Зустріч завершилась пригощанням та теплим спілкуванням в парафіяльних залах XIV сторіччя, яке було організовано настоятелем парафії отцем Ярославом Антосюком. Серед гостей були представники православного військового духовенства з Греції, Кіпру, Боснії та Герцеговини, Грузії, Румунії та Естонії.

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha