Духівник Фонду пам’яті Митрополита Володимира причастив Святих Христових Таїн військовослужбовців, у зоні збройного протистояння на Сході України

IMG_8940З 25 по 26 березня, спільна група (співробітники Синодального військового відділу УПЦ і представники Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира) перебувала в зоні збройного протистояння на Сході України.

Поїздка відбулася на запрошення Голови Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту України генерал-лейтенанта Миколи Малькова.

Делегація, на чолі з духівником Фонду митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром відвідала регіони Донецької області, де дислокуються військові підрозділи Держспецтрансслужби.

25 березня, гості з Києва прибули до Слов’янська, і зразу ж відвідали військову базу, де митрополит Олександр звершив Літургію Передосвячених Дарів. Військовослужбовці причастилися Святих Христових Таїн.

Після богослужіння владика Олександр звернувся до захисників Вітчизни зі словом настанови – подякував за те, що, ризикуючи власним життям, вони забезпечують безпеку у місті на в навколишніх селах, а також побажав повернутися додому живими і неушкодженими.

Далі, начальник управління по роботі з особовим складом Державної спеціальної служби транспорту полковник Віктор Жигунов вручив офіцерам і військовим посвідчення учасників бойових дій.

До речі, у своїй промові він наголосив на тому, що присутність, серед військових залізничників, саме митрополита Олександра – невипадкова. Адже у 2010 році він брав участь в освяченні центрального храму Держспецтрансслужби в ім’я преподобного Николи Святоші у м. Києві, яке звершив Блаженніший Митрополит Володимир.

На добру згадку про зустріч, владика Олександр роздав військовослужбовцям іконки та «Молитовники воїна» українською мовою, видані Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та Спасо-Преображенською громадою міста Києва.

Також він передав командуванню підрозділу гуманітарну допомогу: продукти харчування, засоби особистої гігієни та ліки.

Далі делегація відвідала два стратегічно важливих об’єкта: міст у Слов’янську та пантонну переправу, наведену співробітниками Держпецтранслужби у селищі Семенівна. Митрополит Олександр благословив військовослужбовців, які стоять на посту, кожному подарував іконку та «Молитовник воїна».

Цього ж дня, група з Києва переїхала у місто Артемівськ, де, на одній із баз, відбулося спілкування військовослужбовців із архієреєм.

Зранку, 26 березня, прямо у центрі наметового містечка, митрополит Олександр звершив Літургію Передосвячених Дарів. Святих Христових Таїн причастилися усі присутні офіцери та солдати. Після богослужіння владика кожному військовому подарував іконку та «Молитовник воїна», а командиру підрозділу – стародавню ікону Божої Матері «Тихвінська».

Цей подарунок від Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира також є невипадковим. Адже, саме в день вшанування Тихвінської ікони, 9 липня 1966 року була звершена архієрейська хіротонія спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви. У цьому підрозділі, для щоденної молитви, владика Олександр також залишив ікону святого Архістратига Михаїла.

Начальник управляння по роботі з особовим складом Держспецтрансслужби України полковник Віктор Жигунов подякував митрополиту Олександру за відвідання підрозділів, спілкування з військовими, звершення богослужінь, подарунки та гуманітарну допомогу. На пам’ять про подію, він подарував гостю годинник із надписом «Від Голови Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту….».

Після цього військовослужбовці вирушили на бойові позиції, а група з Києва, на чолі з митрополитом Олександром і в супроводі охорони та офіцерів, відвідала ще декілька об’єктів Державної спеціальної служби транспорту України. Владика і тут благословив військових; подарував їм іконки та «Молитовники».

Захисникам Вітчизни, які несуть службу в Артемівську та навколо нього, також було залишено гуманітарну допомогу, зібрану Спасо-Преображенською громадою Києва.

До речі, всі старші офіцери Держспецтранслужби, які перебувають в Слов’янську та Артемівську, отримали в подарунок «Новий Завіт» українською мовою.

Цього ж дня група повернулася у Слов’янськ, де митрополит Олександр відвідав місцеву школу №105, імені Тараса Шевченка. Він побував у шкільному музеї образотворчого мистецтва, поспілкувався з вчителями та подарував школярам іконки, хрестики й шоколадки.

Цей пункт програми візиту також був невипадковим, адже відомо, що у Блаженнішого Митрополита Володимира була велика «Шевченкіана» – колекція раритетів, пов’язаних з Кобзарем.

Під вечір, 26 березня, група вирушила до Києва.

 Олександр Андрущенко,

Фото архімандрита Антонія (Сергієвського)

IMG_6286 IMG_6289 IMG_6296 IMG_6300 IMG_6335 IMG_6352 IMG_6360 IMG_6432 IMG_6442 IMG_8939 IMG_8940 IMG_8978 IMG_9055 IMG_9061 IMG_9086 IMG_9092 IMG_9096 IMG_9103 IMG_9104 IMG_9624 IMG_9641 IMG_9646

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha