День пам’яті та скорботи в місті Корюківка Чернігівської області.

22 червня голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними Силами ті іншими військовими формуваннями України митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин здійснив поїздку в місто Корюківка Чернігівської області. 1-2 березня 1943 року воно було знищено гітлерівськими карателями за активну допомогу місцевих мешканців партизанському з’єднанню Олексія Федорова  (спалено 1390 будинків, загинули понад 7000 місцевих жителів). Ця подія увійшла в історію як наймасовіша розправа над мирним населенням під час Другої світової війни.

Поїздку було здійснено за сприяння громадської організації ветеранів ракетних і космічних військ, та зокрема полковника запасу Наумова Олександра Миколайовича.

Після завершення мітингу владика Августин, за згодою митрополита Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія, разом із священнослужителями Чернігівської єпархії звершив заупокійне Богослужіння і виголосив «Вічну пам’ять» усім загиблим мешканцям Корюківки. Також активістам міста та співробітникам історичного музею владика вручив грамоти Синодального військового відділу з подякою за збереження історичної пам’яті подвигу мешканців міста та за зміцнення духовних і моральних засад серед ветеранів.

Серед учасників цього заходу були представники громадської організації «Спілка ветеранів Куби», ветерани виробничого об’єднання «Арсенал», а також громадської організації «Київська міська асоціація ветеранів-підводників».

Від ветеранських організацій Києва та Корюківки Наумов О.М. вручив владиці Августину «Збірник ікон православних церков» в знак  вдячності за безкорисливе служіння людям.

Всі присутні на заході поклали квіти та вінки до пам’ятника загиблим під час Корюківської трагедії.

Науковий співробітник Корюківського історичного музею Науменко Андрій Миколайович ознайомив ветеранів та всіх присутніх із експонатами музею, після чого вони відвідали Корюківську православну церкву, в якій під час війни сховались та залишились живими десятки мешканців Корюківки.

Після відвідування храму відбувся поминальний обід.

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha