Делегація військового духовенства Української Православної Церкви взяла участь у роботі міжнародної конференції

img_9844_028 жовтня на території військової частини 3027 Національної гвардії України, що у Нових Петрівцях, розпочала роботу міжнародна конференція на тему: «Організація духовної опіки, служба військового священика (капелана) в умовах збройного конфлікту (бойових дій). Організатором заходу виступило Головне Управління Національної гвардії України.
На запрошення Командування НГУ у роботі конференції взяли участь 15 військових священиків УПЦ на чолі з головою Синодального військового відділу митрополитом Білоцерківським і Богуславським Августином. У заході також брали участь представники капеланських служб Збройних сил Канади, Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Словаччини, військові священики, які працюють у підрозділах Національної гвардії інших конфесій, представники силових структур, експерти у сфері державно-конфесійних відносин, командування Національної гвардії.
Відкрив конференцію Секретар РНБО Олександр Турчинов. Він зазначив, що традиції капеланства в Україні беруть початок ще з часів козацтва і висловив надію, що напрацьовані під час конференції механізми душпастирської роботи будуть втілені в життя.
29 жовтня на території військової частини 3066 (м. Київ) міжнародна конференція продовжила свою роботу. Захід розпочався з обговорення алгоритму впровадження служби військового духовенства в Національній гвардії України. Начальник служби військового духовенства Головного управління НГУ полковник Олександр Іздебський повідомив, що зараз Національна гвардія знаходиться на фінальному етапі впровадження капеланської служби, яка завершиться введенням 47 посад військових священиків у військових частинах НГУ з 1 січня 2016 року.
Під час круглого столу в рамках заходу учасники конференції дискутували на тему ролі і з значення військового священика під час виконання бойових завдань.
Підбиваючи підсумки дводенної Міжнародної конференції заступник командувача НГУ по роботі з особовим складом генерал-майор Ярослав Сподар сказав: «Найголовніше наше напрацювання – це розуміння того, що таке капеланство і яка його роль для Національної гвардії. Я закликаю усіх до подальшої праці щодо розгортання діяльності військових священиків у лавах Нацгвардії». По завершенню роботи всім учасникам заходу були вручені сертифікати, а також відзнаки Командування Національної гвардії. Серед нагороджених був і священик УПЦ В’ячеслав Литвиненко, який вже більше року несе послух військового капелана безпосередньо у зоні бойових дій.
Завершилася конференція виступом Академічного ансамблю Національної гвардії України.

img_8494_1 img_9673 img_9677 img_9868 kapelany_ngu

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
Діяльність відділу, НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha