Делегація Синодального військового відділу молилася про мир в Україні біля мощів Святителя Миколая Чудотворця в м. Барі

DSC04135З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з 21 по 30 травня 2015 року відбулося паломництво делегації Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України до міста Барі, Італія, де спочивають мощі  святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських,  чудотворця, за маршрутом: м. Київ – м. Одеса – м. Констанца (Румунія) – м. Варна (Болгарія) – м. Керкіра (Греція) – м. Барі (Італія) – Метеори (Греція) –м. Софія (Болгарія) – м. Чернівці – м. Київ.

Паломництво відбулося з головною святинею Військово-Морських Сил України – іконою святителя Миколая, яка була написана та вручена Командуванню і особовому складу ВМСУ у 2013 році в рамках святкування 1025-ї річниці Хрещення Київської Русі. Саме тоді  цей Святитель  був проголошений Небесним покровителем наших військових моряків. У період буремних подій 2014 року в Криму ікона перебувала на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний», який виконував завдання у складі міжнародних сил протидії піратству в Аденській затоці. Завдяки заступництву Святого, як вважають члени  екіпажу корабля, виконання бойових завдань  пройшло успішно у складних умовах,  в тому числі, і погодних, та прибуття фрегату після анексії Кримського півострова до нового місця базування наших ВМС – міста Одеси.

Головна мета паломництва – піднесення молитви за мир, злагоду і добробут в Україні біля святих мощів Миколая Чудотворця, а також спільна молитва та щире спілкування з військовим духовенством та військовими моряками православних країн Румунії, Болгарії, Греції про ситуацію в Україні.

Протягом десяти днів  делегація Синодального військового відділу на чолі з його головою  –  митрополитом Білоцерківським і Богуславським Августином та у складі: завідувача сектора відділу з роботи з ветеранськими організаціями священика В’ячеслава Яковенка, відповідального секретаря відділу полковника запасу Юрія  Валігурського, генерала міліції  запасу Володимира Степаненка, полковника запасу Володимира Печенізького, полковника Олександра Шматенка, полковника міліції запасу Миколи Бочкарьова (капітана ІІ рангу запасу), члена правління Асоціації ветеранських організацій Афганістану капітана запасу Костянтина Антощука, голови громадської організації ветеранів Афганістану старшини запасу Віктора Чередніченка та Олександра Андрущенка подолала відстань понад 5000 км, відвідавши три православні країни, а також Італію, та  безперервно підносячи молитви про мир в нашій державі.

Паломництво розпочалося 21 травня з м. Києва, через м. Білу Церкву, де у домовій церкві Нерукотворного Образу Спасителя митрополита Августина був піднесений молебень за успішну подорож.

 Наступного дня, у день пам’яті святителя Миколая Чудотворця, військовими моряками паломницькій групі була передана ікона святителя Миколая Чудотворця, яка наразі перебуває на фрегаті «Гетьман Сагайдачний», у портовому Свято-Микольському храмі м. Одеси з благословення Керуючого Одеською єпархією Високопреосвященнішого митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела відбулася Божественна літургія, яку очолили митрополит Августин і єпископ Южненський Діодор, вікарій Одеської єпархії, у  співслужінні духовенства.

23 травня у кафедральному соборі м. Констанци, Румунія, паломників зустріли тисячі віруючих на чолі правлячого архієрея архієпископа Теодосія з духовенством, які мали нагоду прикластися до ікони святителя Миколая –головної святині ВМС України. У храмі була звершена Літургія, яку очолили митрополит Августин та архієпископ Теодосій. Цього ж дня делегацію прийняв митрополит Варненський Іоанн. У кафедральному соборі  у м. Варни, Болгарія, спільно було звершено молебень за мир в Україні, а потім відбулася зустріч з Начальником штабу Болгарських військово-морських сил капітаном І рангу Костою Андрєєвим.

24 травня паломники прибули на острів Керкіра (Корфу), де 25 травня мали змогу помолитися біля мощів святого Спиридона Тріміфунтського, відвідати монастирі та визначні місця Корфу.

26 травня відбулася кульмінація паломництва – була звершена Божественна літургія на мощах святителя Миколая Чудотврця у м.Барі, де всі учасники паломництва мали змогу причаститися Святих Христовий Тайн.

На зворотному шляху 27 травня паломники відвідали монастирі в Метеорах, Греція, де  молилися біля древніх святинь.

28 травня делегація військового відділу прибула в столицю Болгарії м. Софію. У Свято-Софіївському храмі  був звершений молебень і відбулося спілкування  з його настоятелем й іншими священослужителями.

29-30 травня, на зворотному шляху в Україну, паломники відвідали монастирський комплекс в Банченах Чернівецької єпархії, де була звершена заупокійна Літургія, яку у співслужінні духовенства монастиря очолив митрополит Августин.  Паломники також поспілкувалися з вихованцями дитячого будинку, який діє при монастирі.

Завершилася паломницька подорож 30 травня, напередодні свята П’ятидесятниці, Святої Трійці.

 Прес-служба Синодального військового відділу УПЦ

DSC04114 DSC04116 DSC04122 DSC04130 DSC04135 DSC04247 DSC04250 DSC04254 DSC04268 DSC04433 DSC04501 DSC04506 DSC04527 DSC04543 DSC04606 DSC04795 DSC04860 DSC04883 IMG_1841

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha