Бердянськ. Збори військового духовенства УПЦ

Lityrgyja_conferencia_003

23-25 вересня 2015 року, з благословення митрополита Київського і всієї України Онуфрія та за згоди єпископа Бердянського і Приморського Єфрема, в м. Бердянську відбулися щорічні збори священнослужителів, які відповідають за роботу зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України у єпархіях УПЦ.

Головною темою нинішніх зборів став розгляд перспектив взаємодії з військовими формуваннями в умовах введення інституту штатного військового духовенства, який запроваджується на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України № 677-р від 2 липня 2014 року «Про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі». Крім того, були підбиті підсумки пастирської опіки військовослужбовців в році, що минає, визначено напрями подальшої співпраці з Міністерством оборони та іншими військовими формуваннями України.  Також учасники зборів мали змогу ознайомимося з досвідом душпастирської роботи з військовими у Бердянській єпархії.

Щорічний збір відкрився святковим Богослужінням, яке відбулося у кафедральному соборі на честь Різдва Христового. Божественну літургію очолили митрополит Августин і єпископ Єфрем. Їм співслужили секретар Бердянської єпархії протоієрей Сергій Ілющенко, заступник голови Синодального військового відділу архімандрит Лука (Винарчук), благочинний Бердянського округу і голова єпархіального військового відділу протоієрей Віталій Гогунський, голова відділу зі зв’язків з органами влади і громадськими організаціями Білоцерківської єпархії протоієрей Валерій Яблонський, священнослужителі, які відповідають за роботу з військовослужбовцями різних єпархій УПЦ, а також духовенство собору.

Під час Богослужіння підносились особливі молитви за припинення кровопролиття і мир у нашій державі. Було також звершено заупокійне поминання за всіх православних воїнів, що віддали своє життя за Вітчизну.

Після Богослужіння Керуючий Бердянською єпархією єпископ Єфрем звернувся до митрополита Августина з привітальним словом, поздоровив з 23-ю річницею Архієрейської хіротонії та вручив Його Високопреосвященству медаль Бердянської єпархії святих Новомучеників та Сповідників Бердянских I ступеня.

У свою чергу митрополит Августин подякував владиці Єфрему за гостинний прийом та нагородив Його Преосвященство почесною відзнакою «Хрест пошани» I ступеня. Він також привітав єпископа Єфрема з 18-літтям чернечого постригу.

Після загального фотографування, у конференц-залі ДОК «Райський куточок» розпочалося пленарне зібрання. Відкриваючи роботу зборів, голова Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин зачитав звернення до учасників зборів Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, а потім виступив з доповіддю на тему: «Співпраця Української Православної Церкви і силових структур України в умовах триваючого збройного конфлікту».

На пленарному засіданні мали слово: єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, міський голова Бердянська Олексій Анатолійович Бакай, старший офіцер Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Руслан Миколайович Коханчук, начальник служби військового духовенства Головного управління Національної Гвардії України полковник Олександр Вікторович Іздебський, заступник начальника загону – начальника відділу персоналу Бердянського прикордонного загону полковник Олег Борисович Савчук, начальник Управління персоналу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Запорізькій області полковник служби цивільного захисту Руслан Борисович Прус. У виступах були розкриті питання особливостей взаємодії Церкви і військових формувань в сучасних умовах.

Після обіду цього ж дня для учасники зборів була організована екскурсія, а також відвідання храмів міста Бердянська.

Наступного дня, відповідно до плану проведення зборів, відбувся круглий стіл, на якому відбулося обговорення алгоритму реалізації «Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України», затвердженого наказом Міністра оборони України №40 від 23 січня 2015 року. З доповіддю виступив старший офіцер Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Коханчук Р.М., а зі співдоповіддю –  начальник служби військового духовенства Головного управління Національної гвардії України полковник Іздебський О.В. Після обговорення дискусійних питань, були ухвалені рішення зборів військового духовенства, які будуть доведені до відома священоначалія Церкви.

25 вересня відбулася розширена зустріч митрополита Августина і єпископа Єфрема з духовенством м. Бердянська. Голова Синодального військового відділу розповів священикам про стан справ, пов’язаних із введенням інституту військового духовенства та відповів на запитання.

Прес-служба Синодального військового відділу УПЦ

Lityrgyja_conferencia_001 Lityrgyja_conferencia_002 Lityrgyja_conferencia_003 Lityrgyja_conferencia_004 Lityrgyja_conferencia_005

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha