ЗВЕРНЕННЯ МИТРОПОЛИТА АВГУСТИНА

Звернення

голови Синодального відділу Української Православної Церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України

митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина

до військового духовенства та православних військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України

Всечесні отці, дорогі брати та сестри!

Останнім часом з боку певної частини негативно налаштованих громадян почастішали нападки на Українську Православну Церкву, представників якої безпідставно звинувачують у  відсутності патріотизму, відкрито називають «Церквою країни агресора» і приписують її вірним антидержавницьку позицію та антиукраїнську діяльність. Недоброзичливцями активно використовується принцип «колективної відповідальності», коли за дії одного-двох, окремих представників духовенства звинувачують всю Церкву загалом. Пригадаємо також,  яка кампанія з дискредитації була розгорнута навколо Хресної ходи, присвяченої Дню Хрещення Київської Русі, метою якої була лише молитва за мир. Зі сторінок засобів масової інформації пролунало безліч образ та, навіть, звинувачень в підготовці терористичних актів. За все це ніхто з владних кіл та «активних» діячів навіть не вибачився.

Від самого початку збройного протистояння тривають також спроби знеславити діяльність УПЦ серед військовослужбовців. Для цієї ганебної справи планується поява матеріалів провокаційного характеру, що містять неправдиву інформацію, покликану скомпрометувати  військове духовенство УПЦ та керівництво Синодального відділу.

Метою запланованої провокації є підняття питання про виключення представників УПЦ із Душпастирської Ради при Міністерстві оборони України, тим самим відсторонивши кліриків нашої Церкви від духовної опіки військових.

Це особливо прикро тому, що саме наша Церква провела величезну роботу з організації  інституту військового духовенства в Українській Армії. Представники очолюваного мною Синодального відділу першими підписали Меморандум про співпрацю, та  були засновниками Душпастирської Ради.

Хочу наголосити, що намагання протягнути міжконфесійні проблеми у сферу впливу військових структур є неприпустимим. А розпалювання релігійної ворожнечі в умовах військових дій створює додаткову напруженість і є потужним фактором нестабільності у суспільстві.

Звертаюсь до вас, всечесні отці: ми, як християни, тим більше, – пастирі, – не повинні боятися жодних утисків і гонінь, адже постраждати за Господа нашого Іісуса Христа – це честь для кожного християнина, ми завжди маємо бути готові стояти за істину «аж до смерті, і смерті хресної» (Флп. 2, 8). Але тут йдеться про намагання позбавити можливості реалізувати своє конституційне право свободи віросповідання тисяч військовослужбовців – вірних УПЦ, які сумлінно і мужньо звершують своє служіння Батьківщині і українському народу.

Закликаю усіх військових священиків УПЦ до мудрості і терпіння, сподіваюсь що ваша виважена позиція сприятиме збереженню міжконфесійної злагоди у військовому середовищі. Хай нашим гаслом будуть слова блаженної пам’яті Митрополита Київського і всієї України Володимира, «успіх боротьби зі злом вимірюється не зовнішньою тимчасовою перемогою, а стоянням в істині до кінця: «Хто ж перетерпить до кінця, той спасеться!» (Мк. 13,13).

З любов’ю у Христі і повагою,

+ Августин,

митрополит Білоцерківський і Богуславський

7 вересня 2016 р.

 

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

One Response to ЗВЕРНЕННЯ МИТРОПОЛИТА АВГУСТИНА

  1. Pingback: МИТРОПОЛИТ АВГУСТИН ПОПЕРЕДИВ, ЩО ТИСЯЧ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ХОЧУТЬ ПОЗБАВИТИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА НА СВОБОДУ ВІРОСПОВІДАННЯ – Храмо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha