1 вересня – свято військово-патріотичного й духовного виховання ліцеїстів

1 вересня у військовому ліцеї імені Івана Богуна (м. Боярка) відбулася урочиста лінійка з нагоди початку нового навчального року. Вже доброю традицією стало те, що окрім батьків, вчителів, керівництва навчального закладу, на святі були присутні й представники духовенства: настоятель Свято-Миколаївського храму, розташованого на території ліцею, протоієрей Валерій та протоієрей Сергій.

Перед вихованцями виступили керівник навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна підполковник Олександр Бондаренко, генерал-майор Леонід Кравчук, представники батьківського комітету, міський голова Тарас Добрівський.

Підполковника Олександра Бондаренка відзначили орденом Івана Богуна, а 11 ліцеїстів нагородили нагрудними знаками пам’яті Павла Нахімова.  Урочистим полонезом вітали всіх присутніх на святі вихованки Школи шляхетних дівчат «Леді» та активісти військового ліцею. Керівники навчального закладу подбали й про грамоти батькам за виховання дітей, що засвідчили високі досягнення в навчанні.

Особливо зворушливими для присутніх видалися вручення погонів (при якому старші ліцеїсти вправно інструктували молодших) вітання від батьків (на яке з військовою точністю було відведено 8 хвилин) та інсценізований виступ козаків-богунівців із врученням святкової грамоти та закликами «міцно булаву тримати». Свято супроводжувалося піснями, колективним виконанням гімну, святковим винесенням прапора та урочистим маршем.

Усе це засвідчувало важливість військово-патріотичного виховання молоді.

Завершальним акордом стало привітання настоятеля Свято-Миколаївського храму протоієрея Валерія, до речі, у минулому офіцера радянської армії. О. Валерій закликав юнаків пам’ятати про свої обов’язки, добре вчитися, служити і державі, і Богу. Він уважно пройшовся між колонами і традиційно окропив спочатку ліцеїстів, а потім керівництво навчального закладу та всіх присутніх святою водою. Спеціально з нагоди свята першого дзвоника протоієрей Валерій подарував кожному вихованцеві ліцею по іконці Богоматері «Прибавление ума» та попросив небесного покровительства Діви Марії.

Нагадаємо, що духовенство Свято-Миколаївського храму бере активну участь у духовному вихованні ліцеїстів: регулярно відбуваються зустрічі з особовим складом ліцею, священики відповідають на всі поставлені питання щодо духовного життя юнаків, проводять індивідуальні бесіди. Духовенство особисто вітає ліцеїстів із храмовим святом 19 грудня й дарує подаруночки, виділяє премії сиротам. Юнаки ж розуміють важливість своєї місії служити і державі, і Богу, тому у вільний час ніколи не оминають дорогу до храму.

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
НОВИНИPermalink

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Before you submit form:
Human test by Not Captcha